top of page

Vítejte v továrně na sny Enoxu!
Je to místo, kde najdete originální synopse a loglines v moderním, trendovém fantasy stylu.  Skvělé a chytré remixy okultních a popkulturních knih a mytologie.
Vše připraveno k vývoji. 

Anglické hřiště na vyžádání.

ZPRÁVYZPRÁVYNEWS ZPRÁVYZPRÁVY

NEWS

Nyx trailer je konečně tady!

Fantasy série, PG 15+

Trailer 3 min. Zapni si anglické titulky :)

Enter the Nyx
The Mage
Witch wars

Zadejte Nyx

Temná fantasy, 15+

Aktuální stav: ve vývoji 

We follow the story of  gate keeper  Nikolas Fisher, a nun Faustina, who is actually a dryad  and _cc781905-5cde-3194- bb3b-136bad5cf58d_dvě statečné děti, Sophie a Peter. V neposlední řadě je tu Albrech Zweistein, alternativní verze slavného vědce. Všichni budou muset podniknout nebezpečnou cestu do říše Nyx, aby zabránili pronikání démonických sil kultu hoodoo a ohrožení lidstva.

KRÁTKÝ SYNOPSE:

Nikolas Fisher nečekaně "zdědí" blázinec pro děti.  Dědictví je poněkud strašidelná instituce v horách, v blízkosti starověkých ruin a horských jezer. A děly se opravdu divné věci. Nikolas nejprve tráví čas rozkrýváním těchto záhad. Postupně zjistí, že: 

Celé to místo leží na pomezí našeho světa a magické dimenze, kterou děti z azylového domu nazývají Nyx.  _cc781905-5cde-3194-bb3b-136bad5cf398d-bcf539515050bbc53951964 se zamiluje do jeptišky - dryády Faustiny, která mu pomůže pochopit, jak to tady chodí. 

Nicolas sleduje spiknutí temného řádu Iluminátů a démonických sil na druhé straně brány. Spojí síly s Albrechtem Zweisteinem, dětmi říše Nyx, a po boku své dryády se vydává zachránit svět.

VÍCE V PITCHDECK, ŽÁDEJTE O ANGLICKOU VERZI. 

PITCHDECKS V ČEŠTINĚ:

Screenshot 2020-09-03 at 23.16.39.png

Říše Nyx je propracovaný vesmír s vlastní mytologií, historií, stvořeními, ale především jedinečnou atmosférou a vizualitou.

KLÍČOVÁ SLOVA: DARK FANTASY, DĚTSKÉ SVĚTY, OKULTISMY, ORIGINÁLNÍ UNIVERS

The mage 

         Story of black magic

Fantasy thriller s příchutí hororu, 15+

Faust 21. století. Vyvážený remix klasických děl na téma pakt s ďáblem a temnými silami.  Příběh o čaroději Krabatovi, Shakespearovo Prospero nebo dokonce klasika New Age: Učení Dona Juana od Castanedy.
Jakou cenu jsme ochotni zaplatit za „nadřazené“ znalosti a moc nad ostatními lidmi?

LOGLINE:
Mladý hrdina Johannes Zach začíná náš příběh jako skeptik. Aby svou přítelkyni přesvědčil o pravdivosti svých tvrzení, provede s ní evokační rituál podle Faustova Grimoáru. To, co následuje, ho děsí a zároveň ho nutí přehodnotit svůj postoj k temným vědám. 

Temný thriller  o lásce, moci a ztrátě duše.

Klasické, dobře přizpůsobivé téma, zasazené do poutavého příběhu plného zvratů. Jedinečný je jeho faktický a historicky přesný vhled do reálií černé magie. Vtipné a zajímavé detaily jsou často tím, co dělá film/seriál cool, zábavný a poutavý.

PITCHDECK V ČEŠTINĚ:

KLÍČOVÁ SLOVA: DARK THRILLER, ČERNÁ MAGIE, SEX, DROGY, HORROR, 

Pulp-mystický výbuch z Prahy!
Akční fantasy komedie, 15+


Golem je bývalý člen Mossadu. Kanibalistický okultista Baba Yagga ovládá pražskou drogovou mafii a po nocích krade děti. Bytost stará 2020 let Ahasver plánuje nový příchod Ježíše Krista, aby se mohl konečně zbavit prokletí věčného života.

Americký student Jack absolutně netuší, že je vzdáleným příbuzným biblického Jidáše. Ahasver chce dosáhnout spojení mezi Jackem a krásnou agentkou Beatrix, která má v sobě kus andělské duše. Z jejich spojení se brzy vynoří nový Spasitel. Bohužel, Jack a Beatrix jsou absolutně nekompatibilní. Ahasver má bláznivý plán: s pomocí hoodoistických démonů rozpoutá apokalypsu a zmanipuluje Jacka a Beatrix na světovou záchrannou misi, ve které vidí šanci je svést dohromady.

 

PITCHDECK V ČEŠTINĚ:

KLÍČOVÁ SLOVA: PULP, PŘESNĚNÍ, BIČOVÁNÍ, KONSPIRACE, PRAHA, MÝTICKÝ REMIX
 

Podívejte se na celou řadu mistrovských děl věnovaných jídlu, jako je klasická povídka „The Speciality of the House“ a její „Amirstan Lamb“. Tajná klubová restaurace, která podává maso vlastních zákazníků. Inspirováno také legendárními gastro filmy jako „Velká hostina“, „Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec“, „Suspiria“ nebo série Hannibala Lectera.

K tomuto motivu přidáváme téma „tajné společnosti“, „elitní klub“, kde je možné odhalit hlubší a podivnější vrstvy fungování klubu. 

LOGLINE:

Základem projektu je detektivka s thrillerovou atmosférou. Dvě ženy - dvojčata. Ztracená supermodelka, bývalá členka klubu a její dvojče: detektivka, která se vydává za její sestru, aby pronikla do struktury klubu a odhalila jeho děsivá a úžasná tajemství. Ale hlavně vystopuje, kam zmizela její sestra.

Čistá audiovizuální lahůdka!

detektivní thriller, 15+

KLÍČOVÁ SLOVA: DECADENE, TAJNÁ SPOLEČNOST, SEX, KULT, JÍDLO, FOODPORN, KRIMI PŘÍBĚH
 

Svět blízké budoucnosti se zmítá v krizi. Pandemie a sociální bouře. Atmosféru apokalypsy doplňují tři komety na obloze, pojmenované po temných koptských bytostech: Archoni.

Něco starodávného se probouzí. Nejprve v podvědomí lidí, poté v hlubinách lesů a později ve tmě pod postelemi vyděšených dětí... Bytosti, které nikdy neodešly. Jen jsem čekal. Noční můry, Ignis Fatus, Hejkal, Baba Yagga.

Směšné rituály vyděšeného new age a goth kouzelníků najednou začaly fungovat. Sociální sítě jsou plné paranormálních jevů.

Na pozadí těchto neobvyklých událostí se odehrává milostný příběh mladé etnoložky Jana a novopohanské dívky Niny. Náš zamilovaný pár stejně jako všichni ostatní na světě si nyní musí vybrat, na kterou stranu se postaví. Ať už se přidat na barikády starého světa a řádu nebo na stranu nově vznikajících kultů přírodních sil, které se snaží bránit ničivé přítomnosti civilizace. 

KLÍČOVÁ SLOVA: SLOVANSKÁ MYTOLOGIE, MAGIE, KONEC SVĚTA, STAŘÍ BOHOVÉ, TEMNÁ FANATASIE.

Crackonosh vs Nazis  

Bláznivá komedie 12+

Chytrý a sofistikovaný remix středoevropského mýtu o horském démonovi - Krakonosh. Čeští kouzelníci vydávající se za botaniky VS Hitlerovo mystické komando, nepředstírající vůbec nic VS Angličtí partyzáni v přestrojení za swingovou kapelu VS Crackonosh! Akční komedie, kterou svět potřeboval.

Krakonoš je polský, německý a český mýtus. Ideální pro koprodukční projekt

 

Začátek druhé světové války v podhorské oblasti Severních Sudet, kde probíhá nábor vojáků Wehrmachtu. Tam začíná naše honba za pokladem. Poklad, který původně patří legendárnímu a tajemnému démonovi hor The CRAKONOSH.

 

Sledujeme osudy tří skupin, z nichž každá očekává od konfrontace s démonem něco jiného.

V první řadě je to Hitlerovo komando, které ve světě hledá mocné artefakty. Crakonoshova kouzelná hůlka je to, po čem touží. Umožní Luftwaffe ovládat počasí.

Druhý je Swing Band složený z Britů vycvičených partyzánů. Usilují o získání zlata z pokladu, aby jej použili na podporu protinacistického odboje.

A v neposlední řadě The Biologists - vlastně skupina kouzelníků z Univerzity Karlovy. Pod záminkou pátrání po vzácném biotopu známém jako Crakonoshova zahrada se snaží vyvolat Rubezahlova/Krakonose ducha a obrátit ho proti samotnému Hitlerovi.

 

Cesty všech skupin se setkají v malém horském hotelu o svatojánské noci, kdy se skály otevřou, aby vydaly své poklady. Kouzelná rvačka začíná!

KLÍČOVÁ SLOVA: ŠÍLENÁ KOMEDIE, 2. SVĚTOVÁ VÁLKA, MAGIE, HOUPAČKA

Foodporn society
Uprising
Crackonosh
contact
bottom of page